השוק העירוני באר שבע

השוק העירוני באר שבע

שוק באר שבע הוותיק, העשיר בגווני המקום והסביבה, מהווה נקודת ציון חשובה במרחב העירוני ומחבר חשוב בין העיר העתיקה למרכז העסקים המתחדש של באר שבע לתחנה המרכזית. השוק מחולק ע"י רחובות ל-4 רביעים נחנך בשנת 1969 ולא עבר מאז שינוי משמעותי.
על אף היותו ממוקם על אחת משדרות הכניסה החשובות של באר שבע דוד חכם והכבישים המקיפים אותו ועל אף המבנה האייקוני בעל הקשתות המוכר, השוק מרגיש מנותק מסביבתו בשל מיקומו הפיזי המונמך, מוקף בכבישים, מגרשי חניה קירות וגדרות.
אחד האתגרים התכנוניים בשיפוץ השוק היה לחשוף את השוק למרחב הסובב אותו וזאת ע''י הריסת הקירות הגבוהים ההיקפיים, ביטול תנועת כלי הרכב והחניות הסמוכות, חשיפת החזיתות המסחריות ומבנה הקשתות ויצירת רחבות וככרות היקפיות ייחודיות ומוצלות, המשכיות ורציפות ללב השוק המאפשרות שהייה ובילוי במשך כל שעות היום והלילה, והופכות את השוק למוקד של פעילות מסחר, תרבות ותיירות ולסביבה מזמינה וידידותית להולכי רגל כל זה תוך שילוב הסיפור המקומי המפגש התרבותי, תוך כדי שמירה על אופיו הייחודי וקיסמו של המקום. בחירת חומרי הגמר נעשתה כך שהם יותאמו לאופי השוק וישמשו רקע לסחורה, לצבעוניות ולעושר הוויזואלי שקיים בשוק.